Instagram: viktorija_andriukaitiene

2015 m. birželio 22 d., pirmadienis

Susitikimas su "RASA" kosmetikos kolektyvu


Šiandien ryte skubėjau į RASA kompanijos orgnizuojamą seminarą, kuriame tikėjausi išgirsti nemažai naudingos informacijos, pabendrauti su merginomis bei susipažinti su puikiu RASA kolektyvu.


POKALBIO TEMA: IŠMOKIME TEISINGAI SKAITYTI INGREDIENTUS!Vos tik atskubėjau į susitikimą mus maloniai pasitiko RASA prekės ženklo atstovės, pasiūlė atsigerti gardžios kavos bei patogiai įsitaisyti mums skirtose vietose. Kiekviena gavo lapus, kuriuose buvo surašyti pagrindiniai teiginiai, kuriuos reikėtų žinoti mums kosmetikos vartotojoms. Pasistengsiu trumpai apžvelti svarbiausius teiginius bei pristatyti specialistes su kuriomis teko susipažinti.Justė Unguraitytė
Prekės ženklų RASA, ARAS vadovė.


Gintarė Mykolaitienė
Naujų produktų specialistė


DR. Justina Rukšnaitė
Naujų produktų laboratorijos vadovė

Plačiau apie BIOK

„BIOK laboratorija", kurdama grožio puoselėjimo priemones, naudoja geriausius gamtos išteklius ir pažangiausias kosmetikos sudedamąsias dalis. Nuolat atnaujinamoje ir modernizuojamoje laboratorijoje dirba įvairių sričių specialistai: biologai, chemikai, kosmetologai. Todėl „BIOK laboratorijos" kuriami ir gaminami produktai geriausiai atitinka vartotojų lūkesčius, juos puikiai vertina dermatologai ir kosmetikos specialistai.

Šiuo metu „BIOK laboratorija" valdo keturis prekės ženklus: „Margarita", „Rasa", „Aras" ir „Ecodenta". Savo vartotojams siūlo daugiau nei 170 skirtingų gaminių - veido ir kūno kremų, kosmetinių pienelių, tonikų, šampūnų, dušo želių, dezodorantų ir burnos priežiūros priemonių.

Ingredientų žodinėlis padės jums nepasimesti terminų ir keistų pavadinimų įvairovėje: http://www.biok.lt/lt/ingredientu-zodynelis/a
Susitikimo metu visas dėmesys buvo skirtas kosmetikos sudėties analizei. Daugelis iš mūsų bijo parabenų, stabilizatorių, konservantų, tačiau mes net nesusimastome, kad mažas jų kiekis yra reikalingas tam, kad kosmetikos galiojimas būtų ilgesnis, kad nesiveistų bakterijų ir tt. Parabenai yra labiausiai ištirti iš visų konservantų . Klaidinga manyti, kad jie sukelia ligas tokias kaip vėžys, kadangi buvo atlikta daugybė tyrimų ir neigiamas poveikis odai, toks kaip sukėlimas vėžio, nepasitvirtino. Parabenai - organinių junginių grupė, para-hidroksibenzoines rugšties esteriai. Naudojami kaip konservantai kosmetikos ir maisto pramonėje. Pasižymi antibakterinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis. Susidoroja beveik su visais mikrobais ir mikroskopiniais grybeliais. Užmuša netgi sporas. Jie visai netoksiški, nesukelia alerginių reakcijų ir nedirgina odos jei naudojama koncentracija neviršyja koncentracijos leidžiamos nenuplaunamai kosmetikai, kuri yra lygi 1% nuo produkto svorio.
Labai svarbus sudėtyje esančių ingredientų eiliškumas. Kuo aukščiau yra vienas ar kitas ingredientas tuo daugiau jo yra sudėtyje. Jei gerieji ingredientai, tokie kaip, aliejai, vitaminai ir tt yra pabaigoje, tai didelio poveikio iš tokios priemonės galima nesitikėti. Be to, parabenai dažniausiai yra pačioje pabaigoje, dėl mažos koncentracijos, todėl žalingo poveikio mūsų odai jis nesukelia. 

Kaip žinome kiekviena priemonė turi ph. Gintarė M. produktų specialistė pataria merginoms turinčioms sausą odą ieškoti priemonių su  aukštesniu nei 4 ph, o merginoms turinčioms spoguotą odą šarminį ph 4. 
Vasarą mes merginos mėgstame naudoti visokiausias anticeliulitines priemones su šaldančiu efektu. Šiandien sužinojau, kad šaldantį efektą sukelia būtent Mentolis esantis sudėtyje. Dar vienas dalykas, kurį turėtumėte žinoti tai gazuotų gėrimų neigiamas poveikis mūsų grožiui. Būtent gazuoti gėrimai skatina celiulito atsiradimą. Todėl atsisakykite blogų įpročių, sveikai maitinkitės, gerkite daug vandens ir naudokite anticeliulitines priemones. Tokiu būdu pasieksite rezultatus apie kokius svajojate. 
Sodium Laurenth Sulfate arba kitaip SLES. Spaudoje buvo pasirodę nepagrįstų teiginių, kad ši medžiaga yra koncerogeniška , tačiau vėliau šie gandai buvo panaikinti ir buvo įrodyta, jog SLES nėra koncerogeniškas. Jei nebūtų SLES mes negalėtume išplauti plaukus taip efektingai kaip su juo. Jis gerai putoja, gerai pašalina galvos odos nešvarumus. Taip SLES gali truputi sausinti odą, tačiau daugelyje produktų sudėtyje tai yra kompensuojama įdedant drėkinančias ir odą raminančias medžiagas. Būtent Behentrimonium Chloride poveikis ir suteikia tą malonų plaukų pojūtį.


Viską apibendrinant noriu pasakyti, kad kiekvienas ingredientas kosmetikos yra labai svarbus ir kiekvienam ingredientui yra skiriama vis kita užduotis: vienam reikia drėkinti, kitam apsaugoti, trečiam prailginti produkto galiojimą ir tt. Turime būti dėmesingos produktams , kuriuos naudojame ir nepatingėti perskaityti produktų sudėtį.Žinoma kiek žmonių, tiek nuomonių, todėl kokią kosmetiką išsirinksite jūs priklauso tik nuo jūsų pačių. Vieni pateisina, o kiti nuteisia vienus ar kitus ingredientus. Asmeniškai aš naudoju tiek natūralią, tiek produkciją, kuri turi tokių sudedamųjų dalių kaip minėjau anksčiau ir esu patenkinta. Tai reiškia, kad viską naudoti turime su saiku ir tik tai ko mus tikrai reikia. Man labai patiko susitikimas bei diskutuojama tema. Matosi jog kompanijai įdomi vartotojų nuomonė bei iškilę klausimai ar problemos. Gavau nemažai produktų išbandyti, todėl greitu metu pateiksiu jų apžvalgas. Tikiuosi ateityje RASA kolektyvas surengs dar ne vieną tokį susitikimą, tad su nekantrumu jau jo laukiu. :)

Pateikiu informacinius lapus, kuriuos kiekviena gavome.

Daugiau informacijos apie RASA produktus galite rasti čia:6 komentarai:

 1. Šaunu, jog rengiami susitikimai tokiomis svarbiomis temomis. Dar smagiau, jog linija stengiasi išgirsti klientų susirūpinimą, tačiau gaila, jog visgi buvo pateikta netiksli informacija (bent jau sprendžiant pagal tai kas parašyta). Susidarė įspūdis jog norima pasiteisinti ir pasinaudoti proga, jog plačioji publika nenusimano šioje temoje.

  Trumpai argumentuoju:
  1. Konservantai tikrai būtini norint jog produktas ilgiau galiotų. Tačiau jų rūšių yra daug ir parabenai tėra vieni iš daugelio. Būtų galima pasirinkti sveikesnes alternatyvas. propylparaben, butylparaben, isobutylparaben, isopropylparaben vis dar laikomi kenksmingais (nebent norite pasakyti, kad tarptautinėse duomenų bazėse kur atsižvelgiama į šiuolaikinių mokslinių tyrimų rezultatus rodoma netiksli informacija). Taip, maža dozė nieko tokio, tačiau jei naudojame kelis produktus su tuo pačiu ingredientu kyla grėsmė ribą viršyti.

  2. Sodium laureth sulfate nėra baisiai kenskmingas, užtat labai sausina plaukus bei odą. Taip, išpauna jis gerai, tačiau tikrai yra kur kas švelnesnių ploviklių, kurie plauna dar geriau. Sodium Laureth Sulfate naudojamas todėl, jog yra Pigus, o ne todėl, kad yra geriausias.

  Šia tema galima diskutuoti be galo, tačiau esmė lieka viena - linija norėdama sudaryti geresnį įspūdį galėtų rinktis geresnės reputacijos komponentus. Tada neliktų prasmės teisintis :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū už komentarą. Na aš manau svarbiausia yra saikas. Aš esu patenkinta RASA gaminiais, o rinktis gali kiekvienas pagal save. :) Naudoju ir naturalią kosmetiką ir nenatūralią ir jokių nusiskundimų neturiu. O plačiau į jūsų komentarus galėtų atsakyti RASA atstovai biok.lt :)

   Panaikinti
  2. Ačiū už atsakymą :) Žinoma jog kiekvienas renkasi pagal save, deja, dažnai renkamės nežinodami, o pasekmės pasireiškia po laiko kai sunku suvesti galus.

   Nepropoguoju vien tik "natūralių" priemonių. Yra puikų produktų (RASA linijoje taipogi), kurie nėra iš natūralios sudėties, tačiau nėra ir kenksmingi.

   Gal ir bereikalo čia rašau, tiesiog tikiu, jog vieša diskusija gali paskatinti gamintojus elgtis sąžiningiau. Ir tikrai būtų šaunu sulaukti atstovų atsakymo.

   O jūsų tinklaraštis šaunus, nepriimkite asmeniškai :) Kritika skirta tikrai ne jums :)

   Panaikinti
 2. Labai puiku, kad diskutuojate. Būtent diskusijos būdu galima pasiekti labai daug taipogi tobulėti ir gamintojams.:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Naudoju "BIOK" juodą dantų pastą-super dalykas, esu patenkinta, rekomenduoju išbandyti :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū būtinai reikės pasidomėti ir išbandyti. :)

   Panaikinti