Instagram: viktorija_andriukaitiene

2017 m. rugpjūčio 1 d., antradienis

Kaip tinkamai apsaugoti odą nuo saulės?Sąžiningai, neatsimenu tokios lietingos vasaros, kaip ši. Atrodo tik pradedi džiaugtis saulėtomis dienos, kaip ir vėl pasirodo lietus bei niūrus oras. Aš labai mėgstu degintis bei mėgautis saulės voniomis, tačiau tai reikia daryti atsakingai bei , žinoma, naudoti apsaugines priemones. Daug kas vengia šių produktu su dideliu SPF , kadangi galvoja jog įdegti nepavyks ir iš atostogų teks grįžti baltiems, tačiau tai yra visiška netiesa. Šiandien jums pasakoju apie tikrąją SPF paskirtį bei kitus spindulius, kurie gali būti kenksmingi mūsų odai. 

Labai svarbu žinoti, kuo gi skiriasi skirtingi SPF lygiai. SPF 2 sulaiko maždaug 25–30 proc.; SPF 4 – 50 proc., SPF 10 – 85 proc., SPF 15 – 93 proc., SPF 25 – 96 proc., SPF 30- 97proc., SPF 50 - 99 proc UVB spindulių. Kuo labiau jūsų oda yra šviesi, tuo didesnę apsaugą jums reikia naudoti. Aš esu tamsių plaukų, tamsesnio gymio, visuomet įdegu rudai, todėl man pilnai pakanka max 30-20 SPF, kurią naudoju pirmas dvi dienas, paskui pasilieku ties SPF 10-15 ir mažiau. Jei jūs keliaujate į šiltus kraštus, pirmas dvi dienas naudokite aukštesnį SPF, palaipsniui oda pripras prie spindulių ir jūs galėsite sumažinti apsaugą, kitu atveju paprasčiausiai nudegsite. Dažnai ant produkto rasime ne tik užrašus su SPF, bet ir tokius trumpinius kaip UVB bei UVA.  UVB spinduliai  gali prasiskverbti į odą, bet negiliai – į išorinį odos sluoksnį (epidermį). UVB spinduliai yra tie spinduliai, nuo kurių mūsų oda įdega arba nudega. Ilgalaikis šių spindulių poveikis gali greitai susendinti odą, padaryti ją suglebusia ir susiraukšlėjusia. UVA yra ilgiausi UV spinduliai, kurie gali prasiskverbti giliau, į antrąjį odos sluoksnį - dermį. Jie gali lemti pažeidimus ląstelių lygyje dėl kurių gali išsivystyti ir vėžys. Jie yra pirminė odos spalvos praradimo, fotosenėjimo ir raukšlių priežastis. Renkantis apsaugą nuo saulės, būtinai pasižiūrėkite ar pasirinktas kremas apsaugo nuo minėtų spindulių, kitu atveju, jūs nusipirkote tuštutį, kuris visiškai neapsaugos jūsų odos. Mano atveju visi penki turimi kremai turi UVB bei UVA filtrus, skiriasi tik SPF bei pačių produktų konsistencijos. 


Pati esu mėgėja lengvesnių tekstūrų, kurios greitai įsigeria bei nėra lipnios. Malibu purškiamas apsauginis losjonas SPF 30 puikiai atitinka mano reikalavimus, turi itin patogų purškiamą dozatorių, gerai įsigeria, neturi ryškaus erzinančio kvapo, be to yra atsparus vandeniui (kainuoja ~8 eur, 200 ml). Lirene sun kids protect apsauginės veido bei kūno putos su SPF 30 yra kažkas tokio. Jos patiks ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Kvepia nuostabiai, sakyčiau, kažkas tarp žemuogių, braškių bei kitų uogų kvapo. Putas aplikuoti labai lengva, gerai susigeria be to drėkina odą ir yra atsparios vandeniui (kaina ~ 8 eur,150 ml). Eveline bei Clinians losjonai tai pat yra labai lengvos tekstūros, tačiau man nepatiko Clinians kvapas, kuris yra per daug ryškus. Eveline Amazing oils sun apsauginis kūno losjonas SPF 30 kvepia saldžiai bei švelniai, yra ypač lengvos konsistencijos. Vandeniui atsparus apsauginis losjonas prisotintas makadamijos ir kukui aliejumi, beta karotinu, D-pantenoliu ir vitaminu E. Aliejus gali būti tepamas ant drėgnos odos. Clinians apsauginis kūno pienelis SPF 10 man nepatiko savo kvapu, tačiau savo konsistencija yra taip pat malonus kaip ir Eveline kūno losjonas. Kaip matote, Clinians SPF iš išbandytų produktų pats mažiausias, todėl šis produktas yra skirtas naudoti jau įdegusiai odai(kaina ~ 10 eur, 200 ml).  CLINIANS SUN SPF 50 apsauginė kūno priežiūros priemonė/ pieštukas išsiskiria labai didelė apsauga. Jis apsaugo jautrias ir švelnias veido ir kūno vietas (akių kontūrą, lūpas, nosį, pigmentines dėmes, apgamus, tatuiruotes) nuo žalingo ultravioletinių spindulių poveikio. Toks tepamas pieštukas iš tiesų labai praverčia jei ant odos turite labai daug apgamų, taip pat itin jautrioms vietoms apsaugoti (kainuoja ~ 8 eur, 10 ml).  Apart minėtųjų produktų, yra be galo daug bronzantais papildytų variantų, kurie taip pat turi SPF. Mano tarpe tokių produktų nepasitaikė, tačiau jei nenorite ilgai laukti įdegio, rekomenduoju būtent tokio tipo kremus. Tiesa, tokie produktai turi ir minusą - greitesnis įdegio nusiplovimas, dėl to aš jų ir nenaudoju, o verčiau renkuosi įdegti natūraliai. :) 

Visus minėtus produktus rasite Eurokos parduotuvėse.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą