2019 m. spalio 30 d., trečiadienis

Kvapų namai eteriniai aliejai


Sveikos, mielosios, kaip laikotės? Vakar dieną buvo labai smagus oras, tačiau labai greitai jis subjuro, tad teko grįžti namo. Man ruduo asocijuojasi su eterinių aliejų garinimu, kadangi būtent rudenį daugiausia puola peršalimo ligos bei vyrauja slogesnė nuotaika. Kadangi namuose turime difuzorių (tai labai reikalingas daiktas jei norite namuose turėti gryną bei švarų orą) , gariname eterinius aliejus kiekvieną vakarą. Šį kartą buvau užsukusi į Kvapų namus labai norėjau pabandyti jų produkcijos, tad papasakosiu jums kokius dalykus rekomenduočiau prigriebti ir jums.


Kadangi auginu namuose mažą vaikutį, man labai svarbi tinkama aplinka bei švarus namų oras. Būtent mamystė paskatino mane plačiau domėtis aromaterapija bei jos nauda, kuri yra pagrįsta mokslo.

Turbūt visi žinote, kad absoliutus favoritas tarp eterinių aliejų išlieka Arbatmežio e.aliejus. Arbatmedžių aliejumi rekomenduojama gryninti ir kvepinti namų, visuomeninių patalpų, darbo vietos orą, sergančiojo kambarį, daryti masažus, kvapnias vonias,  valyti paviršius, plauti grindis, pakvėpuoti karšto vandens garais su keliais lašais arbatmedžių. Šis eterinis aliejus yra be galo universalus, tad jį visad turiu savo arsenale. Labiausiai mėgstu jį naudoti valant grindis, tiesiog įlašinu kelis lašus į kibirą su vandeniu ir galiu būti tikra , kad grindys  bus maksimaliai švarios.  Tai ypatingai svarbu jei esate mažų vaikučių mama, kurie nuolat šliaužioja ant grindų. O jei jums trūksta idėjų kur panaudoti šį eterinį aliejų palieku kelis variantus. :) 

Arbatmedžių eterinio aliejaus savybės:

Tinka esant spuogams (aknei); naudojamas 5% koncentracijos kremas, losjonas ar aliejus;
Grynu eteriniu aliejumi galima tepti problemines odos vietas, kur yra bėrimas, nenykstantis pleiskanojimas, spuogai ir pan.;  
Galima tepti pėdas, tarpupirščius po apsilankymo baseine, pirtyje, paplūdimyje;
Arbatmedžių eterinis aliejus yra tinkamas žiemą, keičiantis sezonams, taip pat ir vaikams, tačiau būtina žinoti, kad naudojimas kiek skiriasi nuo suaugusių - kaip naudoti, ir sąrašą kitų eterinių aliejų, tinkamų naudoti vaikams, rasite čia. ;
Šampūnas ar plaukų kaukės su 5% arbatmedžių aliejaus naudojami esant pleiskanų.
Burnos skalavimui, kai kamuoja blogas kvapas; naudoti tirpalą iš kelių lašų stiklinėje vandens;

Arbatmedžių eterinio aliejaus naudojimas buityje:

valo patalpų orą, atgaivina, pagerina kvapą. Arbatmedžių eterinį aliejų labai gerai naudoti garintuvuose, drėkintuvuose, aromatinėse lempose, o jei neturite – tai tiesiog palašinti ant vatos ir padėti keliose vietose bute ant šiltų radiatorių. Ypač gerai tinka taip taurinti orą miegamuosiuose, vaikų kambariuose, bendrose patalpose;  
vienas ar kartu su mėtinių eukaliptų eteriniu aliejum ir/arba actu naudojamas drėgnų patalpų higienos palaikymui;
universalus valiklis grindims, plytelėms, drėgnoms patalpoms - virtuvei, voniai - praskiesti vandeniu arba actu ir purkšti, galima įlašinti į vandenį plaunant grindis ir pan.;  
atgaivina kilimų kvapą - praskiesti vandeniu ir purkšti;
pagerina skalbinių ir skalbyklės kvapą - įpilti keletą lašų į skalbyklę kartu su skalbikliu

Sekantis e.aliejus , kurį tikrai žinote - SPINDULINIŲ eukaliptų aliejus, dėl savo sudėties laikomas vienas iš labiausiai vaikams tinkamų eukaliptų – lengvas, gaivus ir šviežias eukaliptinis kvapas, prie kurio vaikai lengvai pripranta. Žinoma, tinka ir suaugusiems, todėl gali būti universalus šeimos eukaliptų eterinis aliejus. Eukaliptų aliejai tradiciškai naudojami keičiantis orams, pvz. peršalimų sezono metu ir su tuo atsirandančioms problemoms spręsti. Eukaliptų eterinis aliejus padeda kosulių, apsunkinto kvėpavimo, kai daug laiko praleidžiama uždarose patalpose, didelio žmonių susibūrimo vietose, kai aplink yra sergančių žmonių – tai puiki natūrali priemonė, itin tinkama inhaliacijoms, masažams ir kvėpinti, gryninti ir taurinti namų, visuomeninių patalpų, darbo vietos orą, sergančiojo kambarį. Patartina įlašinti į grindų plovimo tirpalą. Šis eterinis aliejus man be galo kvepia. Esu kažkada turėjusi kito gamintojo variantą, nuo kurio man skaudėdavo galvą, o kvapas būdavo per daug aitrus. Tuo tarpu šis eterinis aliejus labai geras, būtent jis mums padeda peršalimo atveju, kai kosulys netikėtai užklumpa. Tuomet kvėpuojame virš garuojančio indo įlašintais keliai lašeliais e.aliejaus arba paguliu karštoje vonioje. Tiesa, eteriniais aliejai vandenyje netirpsta, todėl prieš pilant į vonią, reikėtų įlašinti ant paprastos druskos ir tik tada supilti į vandenį.


Bent jau man, keik mažiau girdėtas - Balzaminių kėnių eterinis aliejus, kuris aromaterapijoje žinomas kaip stiprus eterinis aliejus, itin tinkamas naudoti peršalimų sezono metu. Puikiai tinka garinti patalpose, gaivinti ir gryninti orą. Jo kvapas labai įdomus, dar nenaudojau jo  namuose, tačiau būtinai išmėginsiu ir jį.


O dabar apie dalykus, kuriuos privalo turėti kiekviena mama - aromaterapiniai eterinių aliejų mišiniai. 

Populiariausias ir vertingiausias eterinių aliejų mišinys keičiantis sezonams - Vaikų mikrobų gaudyklė. Į šį mišinį sudėtį įeina rozalinų, arbatmedžių, pušų, čiobrelių, eukaliptų ir imbierinių citrinžolių (palmarozų) eteriniai aliejai. Pasižymi gaiviu arbatmedžių ir eukaliptų kvapu, su šiltais rozalinų ir palmarozų pustoniais. 

Kitas itin populiarus mišinys - Vaikiški citrusai udarytas iš vaikų mėgstamų, taiką ir ramybę spinduliuojančių kvapų. Naudotinas norint nuraminti įsišėlusius, įsiaudrinusius mažylius, ypač prieš miegą. Puikiai nuramina ir suaugusius. Sudėtyje gryni eteriniai aliejai: mandarinų, bergamočių, tauriųjų didramunių, palmarozų/imbierinių citrinžolių, paprastųjų levandų. 

Šiuos aliejų mišinius naudoju prevenciškai, kad atbaidyti visus virusus arba nuraminimui prieš miegą. Jei jau taip nutinka, kad vaikas suserga, tepu Vaikų mikrobų gaudyklę ir susirgus, taip greičiau mažylis pasveiksta. Man labiausia pasiteisinusios vietos, tai nugara bei krūtinė, taip pat nepamištu ir pėdučių. Vaikiški citrusai labai puikiai nuramina prieš miegą be to maloniai kvepia.Dalykas, kuriuo be galo džiaugiuosi - Panosės sviestas. Visi mes žinome, kokia būna nuvargusi mūsų nosis , kai turime didžiulę slogą. Nuo dažno šluostymo, bėgančios nosies sudirgsta, parausta, tampa itin jautri, šerpetoja ir skauda. Kvapų namų laboratorijoje tokioms „nelaimingoms" nosims prižiūrėti sukūrė specialų tepalą. 100% natūralūs ingredientai - sviestmedžių ir graikinių riešutų aliejus, kartu su ramunėlių ekstraktu ir vitaminu E minkština, ramina, apsaugo ir atkuria odą, o sudėtyje esantis mairūnų eterinis aliejus (0,5% ) dar ir padeda "atkimšti" užgulimą ir lengvina kvėpavimą.  Ant kiek veiksmingas šis tepalas aš pastebėjau ant sūnaus. Jei anksčiau vaikas jau net bijodavo pūsti nosį, nes skaudendavo pačią odą, tai po šio tepaliuko naudojimo jam taip palengvėjo ir baimė dingo. Sviestas turi labai gerą kvapą, tekstūra tirpstanti bei sviestinė. Super dalykėlis, labai rekomenduoju.


https://kvapunamai.lt

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą